Nejdelší zápas nejvyšší baseballové ligy - 8 hodin 6 mint

11. ledna 2017 v 21:19 | Maty.tekk |  Sport
Major League Baseball (MLB) je nejvyšší a plně profesionální baseballová liga v severní Americe, která vznikla již v roce 1869. Průměrně trvá jeden zápas okolo 3 hodin. Pokud se odehraje celých 9 směn nebo i méně, pokud se odehraje pouze 8,5 směny (v případě, že už je o výsledku rozhoduto).
V historii baseballu jsou však i zápasy, které se hrály velice dlouho než se rozhodlo o vítězi. V poslední době to bylo například utkání mezi Boston Red Sox a New York Yankees z října 2015, které skončilo vítězstvím 6-5 Red Sox až v 19 směně po 6 hodinách a 49 minutách.
Za nejdelším baseballovým utkáním se však musíme vrátit až do roku 1984 kdy proti sobě 5. srpna nastoupili týmy Milwaukee Brewers a Chichago White Sox. Toto utkání bylo pro svou délku dokonce přerušeno a dohráváno až druhý den. K přerušení zápasu došlo za stavu 3-3 a to se hrála již 18 směna. Následující den se odehrálo ještě dalších 7 směn a o vítězi se rozhodlo až ve 25 směně po odehraných 8 hodinách a 6 minutách. Vítězství v nejdelším zápase profesionální baseballové ligy si nakonec vybojovali hráči White Sox.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Koho je na světě více?

Mužů
Žen

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama