Fobie

Aerofobie

19. května 2016 v 10:49 | Maty.tekk
Strach z létání. Trpí jím téměř třetina populace a s rostoucími teroristickými útoky se počet lidí ještě zvyšuje. Přitom hrozba výskytu teroristy v letadle nebo technická závada letadla, je v poměru k automobilovým, vlakovým či jiným pozemním nehodám, procentuelně zcela minimální.

Ailurofobie

18. května 2016 v 12:24 | Maty.tekk
Ailurofobie (z řeckého aílouros = kočka a phobos = strach) je typ specifické fobie. Je to trvalý a iracionální strach z koček. Osoby trpící ailurofobií se většinou obávají škrábnutí nebo kousnutí kočkou, ale také mystikou koček jak je popsáno třeba v díle Edgara Allana Poea "Černý kocour".

Akrofobie

18. května 2016 v 12:21 | Maty.tekk
Akrofobie je označení pro chorobný strach z výšek. Jedná se o jedno z psychických onemocnění řazených mezi tzv. specifické fobie. Je to jedna z nejčastějších fobií, trpí jí asi 10% celkové populace a ženy postihuje dvakrát více než muže.

Agyrofobie

18. května 2016 v 12:17 | Maty.tekk
V hlavním městě bývá velký problém silnici přejít normálně, natož, když se u vás objeví tato strach z přecházení silnice, ulice či jakékoliv cesty. Tito lidé se vyhýbají provozu, křižovatkám, prostě všemu, kde se mohou vyskytovat automobily.

SELENOFOBIE - strach z měsíce

18. března 2014 v 19:45 | Maty.tekk
Strach z Měsíce. Bývá často spojována s pověrami, týkajcími se událostí, jež mohou nastat za úplňku. Její pojmenování j odvozeno z řeckého slova selene, což znamená Měsíc.

 
 

Reklama