Rekordy - muži

Nejbohatší můž - 2,2 bilionu korun

11. ledna 2017 v 20:40 | Maty.tekk
Bill Gates sice štědře přispívá na charitu, jeho bohatství přesto stále roste. Letos dosáhlo rekordních 90 miliard dolarů, tedy téměř 2,2 bilionu korun. Většina Gatesových peněz přitom už dnes nepochází z Microsoftu.Podle miliardářského indexu agentury Bloomberg se navzdory Gatesovu filantropickému zápalu jeho čisté jmění zvětšilo o 15 miliard dolarů za poslední rok. Gates tak stále vede o 13 miliard nad druhým nejbohatším mužem planety, jímž je vlastník oděvního řetězce Zara, Amancio Ortega. Celkově je hodnota Gatesova majetku rovna půl procentu hrubého domácího produktu Spojených států.Většina Gatesových peněz však nepochází z Microsoftu, který spoluzaložil. Bývalý počítačový nerd, jak sám sebe Gates popisuje, dnes vlastní pouhých 2,5 procenta největší softwarové společnosti. Tento nepatrný podíl činí z jeho celkového jmění 'pouhých' 11 miliard dolarů.Gatesovým největším aktivem je společnost Cascade Investment, která investuje do veřejně obchodovatelných společností. Těmi jsou například Kanadská národní železnice, The Strategic Hotel group, jež je vlastníkem takových hotelů, jako je Intercontinental, Four Seasons nebo Ritz Carlton. Dále jsou jimi například společnost Ecolab, Deere and Company nebo firma zajišťujícíc úklid a komunální služby Republic services. Růst jeho bohatství způsobil růst akcií těchto firem.

Nejvyšší IQ na světě - 230

11. ledna 2017 v 11:38 | Maty.tekk
Pochází z Adelaide v Jižní Austrálii a je australským matematikem zabývajícím se především harmonickou analýzou, parciálními diferenciálními rovnicemi, kombinatorikou, analytickou teorií čísel a teorií reprezentací. Řeč je o Terenci Taovi v součastnosti nejmladším profesorem matematiky na Kaliforsnké univerzitě UCLA. Titulu profesor dosáhl už ve svých 24 letech. Jeho IQ je 230.Své mimořádné matematické schopnosti předváděl už od svých osmi let, kurzy matematiky na úrovni univerzity začal navštěvovat v devíti letech. Je jeden z jen dvou dětí v historii programu Johna Hopkinse (program pro podporu výjimečně nadaných studentů), který dosáhl skóre 700 (a víc) v matematické sekci testů SAT. Bylo mu právě osm let a získal skóre 760.V letech 1986, 1987 a 1988 byl Tao nejmladším účastníkem na Mezinárodní matematické olympiádě, soutěž navštívil poprvé v deseti letech a rovnou získal bronzovou medaili, o rok později stříbrnou a v roce 1988 zlatou. Zlatou medaili získal v 13 letech, což je dosavadní rekord, neboť tyto medaile nejsou udělovány podle absolutního umístění, ale za určitý dosažený bodový výsledek. Když mu bylo 14 let začal navštěvovat Research Science Institute. V 17 letech získal bakalářský a magisterský titul na Flindersově univerzitě (Flinders University), jeho školitelem byl Garth Gaudry. V roce 1992 vyhrál stipendium z Fulbrightova programu na postgraduální studium ve Spojených státech. V letech 1992 až 1996 studoval na Princetonské univerzitě (Princeton University) a pod vedením Eliase Steina získal titul Ph.D., bylo mu 20 let.

Nejdelší knír - 4,29 m

11. ledna 2017 v 11:25 | Maty.tekk
Osmapadesátiletý Ram Singh Chauhan považuje knír za svůj nejcennější majetek. Pěstuje si jej již od 70. let a svému kníru vděčí i za roli v bondovce Octopussy a několika bollywoodských filmech."Trvalo dlouho, než jsem dosáhl čtyř metrů. Nebyl to zrovna lehký úkol. Nepoužil jsem na svůj knír žiletku od 70. let," nechal se slyšet Ind, který si svoji chloubu pěstuje už od puberty. "Knír je symbolem hrdosti a respektu. Ve staré Indii znamenal všechno. Je to neocenitelná mužská záležitost," dodal.Chauhan, který je zaznamenám i v Guinessově knize rekordů, o knír stále pečuje, i když ten již neroste tak rychle jako v minulých letech. I tak ale stále drží prvenství; o titul muže s nejdelším knírem sice usiluje mnoho adeptů, žádný z nich se však Chauhanově délce ani nepřiblížil.

Nejvíce včel na těle - 331 000 včel

1. července 2016 v 12:26 | Maty.tekk
Čínský včelař She Ping vytvořil nový světový rekord v počtu včel, které pokryly tělo člověka. Potřeboval k tomu sedm včelích královen, které na sebe zavěsil a k nim se přidalo 331 tisíc dělnic. Nepočítal je jednotlivě. Celou dobu stál na váze a podle pravidla, že 10 tisíc včel váží jedno kilo, došel k rekordnímu výsledku.

Nejvíce brček v ústech - 400 ks

1. července 2016 v 12:11 | Maty.tekk
Brit Simon Elmore odcestoval v srpnu 2009 do Söllhuben v jižním Německu, aby poměřil svá ústa s velkohubými Němci. Povedlo se mu tam ovšem vytvořit světový rekord! Do úst si dokázal nacpat 400 brček a vydržel s nimi bez použití rukou po dobu deseti sekund!

Nejvyšší muž světa - 272 cm

7. června 2016 v 11:33 | Maty.tekk
Na infekci, která se mu do těla dostala z obyčejného puchýře na pravé noze, zemřel před 75 lety, 15. července 1940, Robert Wadlow, který je dodnes považován ze nejvyššího člověka všech dob. Když se v únoru 1918 narodil, byl přitom obyčejné, ani ne čtyřkilové dítě. Raketově růst začal až ve čtyřech letech a jako desetiletý už měřil dva metry. Když v pouhých 22 letech zemřel, měřil 272 centimetrů, vážil 200 kilogramů a svého otce převyšoval o 92 centimetrů.Vždy slušný a zdvořilý Wadlow, který si vysloužil přezdívku "obr-gentleman", patřil ve své době k nejpopulárnějším amerických celebritám. Například v roce 1936 absolvoval po USA turné s jedním cirkusem, o dva roky později propagoval boty firmy Interco. Za to od ní dostal zadarmo boty šité na míru, které (jeho chodidlo měřilo 47 cm) velmi obtížně sháněl a za které tehdy platil 100 dolarů. Jeho unikátní výšku připisovali odborníci zejména nadměrné úrovni růstových hormonů.

Nejmenší člověk na světě - 54,6 cm

7. června 2016 v 11:15 | Maty.tekk
Dvaasedmdesátiletý Nepálec celý život bojoval se svou výškou, nikdy totiž nepřesáhl velikost novorozence. Jeho 54,6 centimetru mu ale nyní vyneslo nejen titul nejmenšího žijícího muže světa, ale i nejmenšího dospělého člověka všech dob.Maličký Nepálec strávil celých 72 let v zapadlé horské vesničce Rhimkholi, asi 400 kilometrů od hlavního města Káthmándú. Na živobytí si vydělával tkaním tradičních nepálských oděvů a spoléhal se na podporu jednoho ze svých pěti bratrů. Nikdy nenavštívil lékaře, takže mu ani nebyla stanovena žádná diagnóza.Možná by se o něm svět nikdy nedozvěděl, kdyby se ve vesnici neobjevil dodavatel dřeva, který Dangiho nevzdělané rodině pověděl o případném rekordu. Na Dangiho pozvání pak do Káthmándú z Londýna přiletěl šéfredaktor Guinnessovy knihy rekordů Craig Glenday, který na místní klinice provedl oficiální měření.Dangi sesadil z trůnu nejmenšího muže 18letého Junreye Balawinga z Filipín, který se s výškou 59,9 centimetru zapsal do Guinnessovy knihy rekordů teprve v červnu 2011. A nejen to, Dangi se dokonce stal nejmenším dospělým člověkem, jehož velikost kdy byla oficiálně ověřena

Největší bicepsy - obvod 79 cm

6. června 2016 v 10:51 | Maty.tekk
Čtyřiadvacetiletý svalovec Moustafa Ismail byl zapsán do Guinessovy knihy rekordů jako majitel těch největších bicepsů na světě. Jeho přebujelé bicepsy mají obvod neuvěřitelných 79 centimetrů. Lidé často Ismaila srovnávají s Pepkem námořníkem, ale on se tomuto srovnání brání. Narozdíl od kreslené postavičky totiž špenát nesnáší.

Největší žvýkačková bublina - 50 cm

6. června 2016 v 10:38 | Maty.tekk
Chad Fell ze Spojených států dokázal nafouknout žvýkačku do velikosti 50 centimetrů. Světový rekord je k dnešnímu dni stále v jeho režii, ale je na čase to změnit. Rozhodli jsme zakoupit velké množství balení žvýkaček. Chade, třes se!

Nejstarší otec - 90let

14. března 2014 v 21:30 | Maty.tekk
Indický farmář Nanu Ram Jogi má v 90 letech nejméně své 21. dítě. A ještě nekončí, je prý rozhodnut pokračovat v plození, dokud to jde - nejméně do stovky. Sám otec si není jistý, kolik dětí přesně se svými čtyřmi ženami má, je to ale prý určitě dvanáct synů a devět dcer. Vnoučat má nejmíň dvě desítky.

Nejmenší člověk - 54,6 cm

14. března 2014 v 21:06 | Maty.tekk
Dvaasedmdesátiletý Nepálec Čandra Bahádur Dangi je od února 2012 oficiálně nejmenším člověkem na světě. Podle oficiálního měření zástupců Guinnessovy knihy rekordů měří jen 54,6 centimetru.Nový rekordman Čandra Bahádur Dangi žije v odlehlém údolí na jihozápadě Nepálu a je ve své krajině svým způsobem celebritou. Pravidelně se objevuje na místních akcích a zahajuje náboženské slavnosti.


Nepálec žije se svým bratrem, který je stejně jako dalších šest sourozenců normální velikosti. Rodina neví, kdy rekordman přestal růst a prý nikdy nebyl u lékaře.

Nejdelší nos - 8,8 cm

12. března 2014 v 21:02 | Maty.tekk
Mehnet Ozyurek (narozený 1949) z Turecka má podle měření z roku 2010 nos dlouhý od kořene po špičku 8,8 cm.

Muž s nejdelšími vlasy na světě - 6,2 metrů

9. března 2014 v 11:32 | Maty.tekk
Ale nejenom ženy mají rády dlouhé vlasy. I muž s nejdelšími vlasy na světě, třiasedmdesátiletý Vietnamec Tran Van Hay má na hlavě pěkné háro. Aby si ho vypěstoval, nestříhal se celých 31 let! Jeho důvod - nechat vlasy růst - však neměl nic společného se senzací nebo rekordy. V té době celá jeho rodina těžce onemocněla a na žádné střihání neměl nikdo čas.
Pohodlnost se Tranovi vyplatila a dnes jeho háro dosahují 6,2 metru!


Vietnamec, na rozdíl od své dlouhovlasé kolegyně Xie Qiuping, si svou kštici moc nečeše. Naposledy si ji myl před šesti lety... A tak není divu, že kvalita jeho vlasů není nejlepší. Prameny se "spekly" do jednoho obrovského dredu, který chlapík nosí omotaný kolem hlavy.
 
 

Reklama