Rekordy - ženy

Nejbohatší žen - 802 miliard Kč

11. ledna 2017 v 21:12 | Maty.tekk
Příběh se začal psát v USA roku 1962 v arkansaském Rogersu. Tehdy si v malém městě otevřel začínající podnikatel Sam Walton svůj první obchodní dům značky Wal-mart. Filosofií Wal-martu se stalo heslo: "Ušetřete peníze, žijte lépe," což se zákazníkům zalíbilo. Síť obchodních domů rychle rostla. V roce 1969 už měl Sam Walton akciovou společnost, která o další tři roky později začala být obchodována na newyorské burze. V roce 1992 zakladatel firmy zemřel a většinu majetku zdědila jeho žena Helen Waltonová. Mezi tím se její syn John oženil se svojí láskou Christy a zanedlouho zdědil rodinný majetek. V roce 2005 však John Walton nešťastně zahynul v troskách nově pořízeného letadla - a z Christy Walton se tak rázem stala nejbohatší žena světa.Christy Walton sice základnu pro svůj dnešní obrovský majetek zdědila - první velký krok k rozvoji sítě Wal-mart bezesporu udělal sám zakladatel Samuel Walton - určitě o ní ale nelze tvrdit, že by titul nejbohatší ženy na světě nosila bez vlastního přičinění. Ve firmě se angažovala desítky let na vedoucích postech a byla, je a bude jednou z klíčových osob, které oddaně pokračují ve filosofii Samuela Waltona a nesou zásluhy na každoročním růstu společnosti.V soukromí je však nejbohatší žena světa umírněná. Často bývá řazena mezi nejskromnější miliardáře. Svému synovi Lucasovi se snaží poskytnout běžné podmínky, jaké mají ostatní, aby si své místo na slunci musel sám tvrdě vybojovat. Zatímco mnoho boháčů si libuje v honosných autech za desítky milionů, Christy Walton je údajně spokojená s ,,obyčejným" Land Roverem, do kterého se jí pohodlně vejde vybavení na její oblíbený golf. A snaží se udělat i něco pro ty, co nemají v životě tolik štěstí, jako ona. Je spoluzakladatelkou Dětského stipendijního fondu a zároveň se po boku Warrena Buffeta či Billa Gatese připojilak závazku, že nejpozději ve své závěti daruje většinu svého majetku na charitativní účely.

Nejmladší matka - 5 let a 7 měsíců

11. července 2016 v 18:45 | Maty.tekk
V září roku 1933 se v horské vesničce Ticrapo v Peru narodila holčička Lina Medina. Ikdyž o tom nevěděla, byla zvláštní v tom, že její pohlavní orgány byly již v ranném věku plně vyvinuté. Již v jejich osmi měsících začala Lina menstruovat.
Když ji bylo teprve 5 let, dovedli ji její rodiče k lékaři s podezřením na nádor, protože se ji příliš zvětšuje bříško. Po několika testech však bylo zjištěno, že je malá Lina gravidní a za nedlouho porodí dítě. Lékaři se rozhodli pro císařský řez z důvodu drobné postavy dívenky a 14. května 1939 přivedli v peruánské Limě na svět zdravého chlapečka vážícího 2,7 kilogramu. Lina se tak stala nejmladší matkou světa v jejich 5 letech a 7 měsících.
Veřejnost a věřím, že i vás však určitě zajíma, kdo byl otcem dítěte? Podezření padlo okamžitě na otce Liny, který byl také zadržen a vyslíchán, ovšem pro nedostatek důkazů byl opět propuštěn a protože sama Lina vždy odmítala o svém otěhotnění hovořit, dodnes nikdo neví, kdo je skutečným otcem dítěte.
Linin syn Gerardo vyrůstal spolu s Linou jako její bratr a skutečnou pravdu se dozvěděl až ve svých deseti letech. Lina se pozdeěji vdala a porodila druhé dítě. Její první syn Gerardo zemřel v roce 1979 na leukémii. Lina Medina dnes žije v limské chudinské čtvrti Malé Chicago a stále odmítá jakékoliv rozhovory s médii.

Nejstarší jednovaječná dvojčata - 103 let

1. července 2016 v 11:53 | Maty.tekk
Glenys a Florence jsou nejstarší žijící identická dvojčata na světě. Zažily obě světové války, oblékají se stejně a téměř nikdo a nic je nikdy nerozdělilo. Žijí spolu a ani jedna z nich nikdy neopustila rodnou vesnici v Jižním Walesu. Dámy spolu žijí už 103 let. Narodily se 22.11.1911 v Caerphilly v Jižním Wales, přežily první i druhou světovou válku, zažily pokroky v technologii a rodinné album mají plné nádherných vzpomínek.Starají se o sebe, kupují si identické oblečení a jsou nerozdělitelné. Takhle vypadá sourozenecká láska se vším všudy.

Nejdelší ženské nohy - 132 cm

15. června 2016 v 9:44 | Maty.tekk
Jmenuje se Světlana Pankrátová a pochází z Ruska. A podle Guinnessovy knihy rekordů má nejdelší ženské nohy. Není nejvyšší na světě, ale její nohy prostě nemají konkurenci. Jenom nohy měří 132 centimetrů, ale zbytek těla má docela normální proporce.Jak se od takto vysokých žen očekává, jako malá hrávala basketbal a díky její výšce byla tak dobrá, že se dostala i na univerzitu v Americe, kde hrála za profesionální vysokoškolský tým. V týmu zlomila několik rekordů, které doposud nikdo nepřekonal.Získat titul ženy s nejdelšíma nohama se podle svých slov snažila dlouhých šest let a nakonec se jí to podařilo. Nyní pracuje jako asistentka trenéra ženského basketbalového mužstva v americké Virginii. A určitě holkám ukazuje, kam až se to dá dopracovat, pokud se v pubertě pořádně vytáhnou do výšky

Nejdéle žijící člověk - 122 let 5 měsíců a 14 dní

7. června 2016 v 11:25 | Maty.tekk
Jeanne Louise Calment přechýleně Calmentová (21. února 1875 Arles, Francie - 4. srpna 1997) je považovaná za nejdéle žijího člověka, jehož věk byl spolehlivě ověřen. Dožila se 122 let, 5 měsíců a 14 dní. Je jediným člověkem historie, který se prokazatelně dožil více než 120 let.Vyrůstala a většinu života prožila v Arles. Její otec, který pracoval jako stavitel lodí, se dožil téměř sta let, matka 86 let. V roce 1888 jako třináctiletá se setkala s Vincentem van Goghem, který navštívil obchod jejího strýce.V roce 1896 se provdala za Fernanda Nicolase Calmenta, vlastního druhého bratrance. Ten byl poměrně zámožný, což umožnilo Jeanne Calmentové vést klidný život: nikdy nebyla nucena pracovat kvůli výdělku a mohla se věnovat zálibám jako tenis, cyklistika, plavání, opera či hra na piano. Jejich jediná dcera zemřela ve věku 35 let na zápal plic a Jeanne Calmentová posléze sama vychovávala svého vnuka. Svého manžela přežila o 55 let, vnuka o 34 let.V roce 1965, kdy jí bylo 90 let a byla již bez dědiců, uzavřela kupní smlouvu na prodej svého domu, když kupujícím se stal 47letý právník André-François Raffray, který se zavázal ponechat jí tam bydlet do konce života a vyplácet jí až do její smrti každý měsíc částku 2 500 franků. Raffray zemřel v roce 1995 v 77 letech na rakovinu, v platbách pokračovala jeho manželka. Celkem Calmentové vyplatili více než dvojnásobek hodnoty jejího domu.Ve svém domě žila sama do 110 let. Poté co způsobila v důsledku zhoršeného zraku v kuchyni při vaření malý požár, se přestěhovala do domova se zajištěnou pečovatelskou službou.Známou se stala v roce 1988, kdy se při příležitosti sta let od návštěvy Vincenta van Gogha v Arles setkala s novináři a promluvila o setkání se slavným malířem. Byla pravděpodobně posledním žijícím člověkem, který se s ním setkal. V roce 1990 si krátce zahrála sama sebe ve filmu Vincent a já (název ve francouzském originále Vincent et moi) a stala se tak ve věku 114 let nejstarším hercem, který se kdy objevil před filmovými kamerami. Dokumentární film o jejím životě byl natočen při příležitosti 120. narozenin.Ve věku 114 let a 11 měsíců si po pádu zlomila stehenní kost a byla nucena podstoupit operaci. Po ní se pohybovala na kolečkovém křesle. 21. února 1997, kdy se dožila 122 let, bylo oznámeno, že se nebude dále prezentovat na veřejnosti z důvodu zhoršeného zdravotního stavu. Zemřela 4. srpna téhož roku.Žila do vysokého věku aktivně, pěstovala šerm a do sta let jezdila na kole. Používala hodně olivového oleje jak do pokrmů, tak i na potírání kůže. Pila portské víno, jedla hodně čokolády (údajně až jeden kilogram týdně) a nevyhýbala se ani cigaretám. Kouřila do svých 117 let, ale nikdy ne víc než 2 cigarety denně.

Nejmenší žena na světě - 62,8 cm

6. června 2016 v 11:02 | Maty.tekk
Jyoti Amge je osmnáctiletá mladá dáma z Indie, která svým vzhledem připomíná panenku. Ve skutečnosti je to silná žena, která se poprala s těžkým osudem a neztratila přitom sebedůvěru! Když jí byly tři roky, rodičům začalo být divné, že se svým vzrůstem zdaleka nerovná vrstevníkům. Vzali ji proto k lékaři, kde diagnostikovali achondroplazii, což způsobuje útlum růstu. Jyoti teď měří pouhých 62,8 cm. Díky své výšce se zapsala do Guinessovi knihy rekordů a je oficiálně nejmenší ženou světa.

Nejužší pas - 38 cm

6. června 2016 v 10:47 | Maty.tekk
Osmatřicet centimetrů je pro představu obvod CD disku. A přesně tolik má v pase Američanka Cathie Jung z Connecticutu, která je oficiálně potvrzenou osobou s nejužším pasem na světě. Její v jednom kuse korzetem stahovaný pas je uveden jako rekord v Guinnessově knize.

Žena s nejvíce piercingy - 6 925 ks

6. června 2016 v 10:32 | Maty.tekk

Nejvíce porozených dětí - desaterčata (bohužel nepřežilo ani jedno)

13. března 2014 v 16:55 | Maty.tekk
Žena z malé indické vesničky ve státě Madhjapradéš porodila desaterčata a tím se stala světovou rekordmankou v porodnosti.Bohužel, všech 10 dětí zahynulo, matka ale přežila. Devět dětí porodila Indka (28) cestou do nemocnice v okrese Révá, desáté dítě se s pomocí porodníků narodila na klinice Sandžaja Gándhího.Všechny děti přišli na svět mrtvé, jejich stáří bylo pouhých 12 týdnů. Podle lékařů šlo o největší počet dětí, které chovala jedna matka.

Nejvíce prstů - 26 prstů (na rukou a nohou)

13. března 2014 v 16:41 | Maty.tekk
Číňanka Min Lej Ja-ťi se v pouhém roce dostane do Guinnessovy knihy rekordů, jako rekordmanka se přitom i narodila, jelikož má na rukou a nohou celkem 26 prstů, a to je nejvíce ze všech žijících lidí na světě. Dítě ani na jedné končetině nemá správný počet prstů, na každé noze jich má sedm a obou rukou šest.


Roční holčička žije v barmském Rangúnu s matkou a sestrou. Úředníci z Guinnesovy knihy rekordů nyní vyřizují poslední oficiality, aby se jméno dívky mohlo objevit ještě ve vydání pro rok 2012, jež vychází s předstihem.

Žena s nejdelšími vlasy na světě - 5,62 metru

9. března 2014 v 11:00 | Maty.tekk
Největším bohatství Číňanky Xie Qiuping jsou bezesporu její vlasy. Ženština jich má tolik, že by vystačily hned na několik desítek složitých drdolů. Jak to? Xie si totiž už léta pěstuje svou dlouhou hřívu. Za úsilí byla odměněna v roce 2004, kdy byla do Guinessovy knihy rekordů zapsána jako žena s nejdelšími vlasy na světě. A kolik že to její háro měří? Představte si - 5,62 metrů (měřeno až do posledního nejdelšího vlásku).

Nejdelší jazyk na světě - 9,75 cm

9. března 2014 v 10:45 | Maty.tekk
Studentka z Kalifornie se díky obdivuhodné anomálii dostala do Guinessovy knihy rekordů. Od kořene ke špičce měří její jazyk 9,75 centimetru, což se u drobné dívky rovná zázraku. Svěřila se, že svůj dlouhý klenot objevila už jako malá holka.

Dívka s nejdelším jazykem na světě - 2
(Foto: guinnessworldrecords.com)
 
 

Reklama