Sport

Nejstarší hráč NHL - 43 let

11. ledna 2017 v 21:29 | Maty.tekk
Hokejista kterého zná snad celý svět je zároveň aktuálně nejstarším hráčem NHL, který se aktivně prohání po ledě a pomáhá svému aktuálnímu týmu Florida Panthers. Už z obrázku Vám je zřejmě jasné, že se jedná o českého hokejového útočníka z Kladna s číslem 68, Jaromíra Jágra.Začal svou kariéru v NHL již v roce 1990 za Pittsburgh Penguins a hlavně díky tomuto dlouhému 11 letému angažmá se dostalo Jardovi velké světové slávy. Za svou dosavadní kariéru v NHL vystřídal 8 klubů zámořské NHL a také ochutnal po několik let ruskou KHL, když byl hráčem Avangard Omsk (2004-2005 a 2008-2011).Vzhledem k datu narození 15.2.1972 je Jaromír Jágr aktuálně nejstarším aktivním hráčem NHL, kdy je ve věku 43 let stále oporou svého týmu. K věku se váže i další zajímavé "nej", které patří právě Jardovi a to za nejstaršího hráče, který vstřelil hattrick.Pokud však zabrousíme do historie celé NHL, tak pokud by se chtěl Jarda stát nejstarším hráčem historie NHL, musel by na ledě v NHL vydržet ještě minimálně 9 let, aby tak pokořil historický rekord nejstaršího hráče, který svou kariéru NHL ukončil až ve věku 52 let a jedná se o legendu jménem Gordie Howe z Kanady.Jarda za svou dosavadní kariéru dokázal vyhrát co se dalo - Stanley Cup, olympijské hry i mistrovství světa a "nej" která lze spojit se jménem Jaromír Jágr je nezpočet.

Nejdelší zápas nejvyšší baseballové ligy - 8 hodin 6 mint

11. ledna 2017 v 21:19 | Maty.tekk
Major League Baseball (MLB) je nejvyšší a plně profesionální baseballová liga v severní Americe, která vznikla již v roce 1869. Průměrně trvá jeden zápas okolo 3 hodin. Pokud se odehraje celých 9 směn nebo i méně, pokud se odehraje pouze 8,5 směny (v případě, že už je o výsledku rozhoduto).
V historii baseballu jsou však i zápasy, které se hrály velice dlouho než se rozhodlo o vítězi. V poslední době to bylo například utkání mezi Boston Red Sox a New York Yankees z října 2015, které skončilo vítězstvím 6-5 Red Sox až v 19 směně po 6 hodinách a 49 minutách.
Za nejdelším baseballovým utkáním se však musíme vrátit až do roku 1984 kdy proti sobě 5. srpna nastoupili týmy Milwaukee Brewers a Chichago White Sox. Toto utkání bylo pro svou délku dokonce přerušeno a dohráváno až druhý den. K přerušení zápasu došlo za stavu 3-3 a to se hrála již 18 směna. Následující den se odehrálo ještě dalších 7 směn a o vítězi se rozhodlo až ve 25 směně po odehraných 8 hodinách a 6 minutách. Vítězství v nejdelším zápase profesionální baseballové ligy si nakonec vybojovali hráči White Sox.

 
 

Reklama